2023-08-16

Spacery z Hanną Grzeszczak-Nowak!

Święto Hortensji już w najbliższy weekend! Podczas dwóch dni imprezy czekać Was będą niemałe atrakcje, a wśród nich – spacery z Hanną Grzeszczak-Nowak*, specjalistką, która przez blisko 35 lat rewitalizowała i rozwijała Arboretum w Wojsławicach.

Na wspólne spacery po Afloparku zapraszamy w sobotę o godz. 16:30 oraz w niedzielę o godz. 10:30.

***

📌Hanna Grzeszczak-Nowak

Dolnoślązaczka, urodzona w Legnicy. Ukończyła Wydział Ogrodniczy Akademii Rolniczej w Poznaniu. Od 1985 r. pracowała w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego jako dendrolog. Przez blisko 35 lat rewitalizowała i rozwijała Arboretum w Wojsławicach. Wypromowała 6 polskich Kolekcji Narodowych Roślin, m.in. z rodzaju hortensja (Hydrangea) i różanecznik (Rhododendron). Współzałożycielka największej w Europie kolekcji liliowców, która uzyskała status „Display Garden American Hemerocallis Society”.

Autorka różnych artykułów i współautorka monografii „Różaneczniki i azalie”. Organizatorka konferencji i seminariów ogrodniczych propagujących uprawę roślin ozdobnych, m.in.: RODOmania, HEMEROmania, HORTENSJOmania, Festiwal Traw. Honorowy członek Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, odznaczona Zielonym Laurem Związku Szkółkarzy Polskich. Prywatnie – optymistka i entuzjastka wszystkiego co zielone.

...wróć