2023-03-12

Aflopark zaprasza na Festiwal Róż!

Już w najbliższy weekend 2-3 lipca, odbędzie się kolejne wydarzenie kwiatowe zainaugurowane w Afloparku – tym razem zapraszamy na Festiwal Róż. Będzie to weekend wypełniony pięknymi zapachami dziesiątek rozkwitających róż, ale nie tylko bowiem już w niedzielę odbędzie się również otwarcie Afloparkowego ogrodu ziołowego!

Festiwal Róż zaplanowany został na sobotę oraz niedzielę (2-3.07) w godz. 10:00-18:00. Koniecznie sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy:

Sobota – dzień pełen atrakcji związanych z różami

10:30 – inauguracja działalności Sekcji Zapachowej „Nosy” Polskiego Towarzystwa Różanego

Wydarzenie rozpocznie część oficjalna składająca się m.in. na krótkie wykłady wprowadzające do świata zapachu oraz węchu:
1. „Zapachy Szczęścia” – o nutach zapachowych róż opowie Łukasz Rojewski
2. „Trening Nosa – Kalendarz Początkującego Senseliera” – Łukasz Rojewski
3. „Biologia Zapachu” – dr hab. Bożena Matysiak

Po części teoretycznej zaprosimy gości do wspólnego treningu nosa na stanowisku zapachowym, testowania napojów poprawiających fantazję zapachową, a także spacer po ogrodzie, podczas którego uczestnicy z zawiązanymi oczami rozpoznawać będą poszczególne rodzaje róż – wyłącznie po zapachu.

W międzyczasie, dla wszystkich odwiedzających prowadzony będzie plebiscyt na najpiękniejszy zapach różany. Wszystkich serdecznie zachęcamy do uczestnictwa i oddawania głosu, bowiem na jednego szczęśliwca czekać będzie wyjątkowa niespodzianka!

UWAGA! Prosimy, aby uczestnicy warsztatów zapachowych nie stosowali tego dnia perfum!

Niedziela – dzień poświęcony aromatycznym ziołom

12:00 – oficjalne otwarcie ogrodu ziołowego

Główny ogrodnik Afloparku, Łukasz Tarapacz, zabierze Was tego dnia w podróż do krainy ziół – oprowadzi po ogrodzie, opowie o ciekawostkach związanych z rosnącymi w parku ziołami, a także zdradzi kilka słów nt. uprawy poszczególnych gatunków.

W trakcie trwania festiwalu dla wszystkich odwiedzających dostępny będzie również kiermasz roślin (sobota-niedziela).

Bilety wstępu do parku dostępne są w kasie w cenie: 10 zł (ulgowe/ dla mieszkańców Pabianic oraz Ksawerowa) i 15 zł (normalne).

Już teraz zapraszamy również na kolejny koncert realizowany w ramach II Bloom Festivalu.

23 lipca o godz. 18:00 wystąpi dla Was Grzegorz Ghostman, którego instrumentem jest jego głos. Tworzy muzykę na żywo, często przy pomocy loopera i efektów gitarowych. Improwizuje, bawi się brzmieniem, dynamiką i fakturą dźwięku. W swojej muzyce łączy elementy jazzu, world music oraz afrykańskiej i arabskiej muzyki ludowej. O bilety na koncert pytajcie w kasie Afloparku!

Gorąco zachęcamy do śledzenia fanpage’a na portalu Facebook, gdzie na bieżąco informować będziemy o zbliżających się wydarzeniach!

...wróć